Де́нь працівника́ соціа́льної сфе́ри – професійне свято України

Його відзначають щорічно у перший тиждень листопада. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики…» згідно з Указом Президента України «Про День працівника соціальної сфери» від 13 квітня 1999 року № 374/99.

Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціальної підтримки і соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Соціальна робота — це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми. День працівника соціальної сфери — професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі.

Соціальному працівнику доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: покращенням матеріального становища й умов життя різних верств населення, соціальним, фізичним і психічним здоров’ям, особистими і груповими конфліктами, підтримкою людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, проблемами працевлаштування, професійної і соціальної адаптації різних категорій населення та іншими.

Сьогодні в соціальній сфері України працює близько 150 тисяч чоловік. Вони дарують людям упевненість у майбутньому, вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує. Для багатьох із них слова Івана Франка — «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» — стали сенсом життя.

Університет «Україна» в ці дні провів низьку заходів. Викладачі та студенти кафедри соціальної роботи та педагогіки провели соціальну акцію «Дерево добрих справ». У холі першого корпусу відбувся перегляд відеороликів про професію «Соціальна робота», навчання майбутніх фахівців соціальної роботи, студентське життя, співпрацю з Шяуляйським університетом (Литва).