Засідання 12 Науково-методичної комісії з охорони здоров’я і соціального забезпечення і підкомісії з соціальної роботи

Сьогодні (20.04) відбулося засідання 12 Науково-методичної комісії з охорони здоров’я і соціального забезпечення і підкомісії з соціальної роботи. Виступали Генеральний директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Ігоревич Шаров, Світлана Іванівна Дідусенко і Марина Рашидівна Маруга (куратор комісії).

Олег Ігоревич зробив акценти на таких питаннях:

1. Результати 2017 року: 200 проектів стандартів вищої освіти готові для затвердження у НАЗЯВО – 110 із 112 освітнього рівня «бакалавр», 90 зі 121 освітнього рівня «магістр», 10 стандартів знаходяться на громадському обговоренні; необхідність реформування системи фінансування ЗВО, підвищення заробітної плати науково-педагогічним працівникам, переорієнтація на регіональне замовлення вступу до ЗВО; поступове підвищення доброчесності і довіри при вступі на магістратуру на основі освітнього рівня «бакалавр», через 1 рік – абсолютно на всіх спеціальностях при вступі на магістратуру – державне ЗНО з іноземної мови; зміна програмного забезпечення ЄДЕБО.
  2. Найближчі перспективи: формування НАЗЯВО, проведення конкурсу експертів; формування експертних рад; формування нового складу НМК (на квітень 2019 року).
  3. Розробка концепцій педагогічної, юридичної, дуальної освіти, законопроектів про фахову вищу освіту, освіту дорослих.

Основний акцент зроблено на питанні затвердження стандартів освітнього рівня «магістр» і «доктор філософії» – phd.

«Стандарт – це те, що можуть зробити майже всі» (О.І. Шаров).

Ірина Іванова, завідувач кафедри соціальної роботи і педагогіки

Університету «Україна»