Перша домедична допомога в умовах надзвичайних ситуацій

20 квітня 2016 року в Університеті «Україна» відбулася відкрита лекція на тему: «Перша домедична допомога в умовах надзвичайних ситуацій». Її провів Мусатов Олександр Георгійович, працівник Київської міської студентської поліклініки.

Середній показник смертності від надзвичайних ситуацій в Україні становить 130-135 осіб на 100 тисяч населення, що перевищує відповідні показники країн Європи у 3-5 разів. При цьому 24% постраждалих помирають у лікарнях, а 76% – на догоспітальному етапі. У розвинутих країнах світу навпаки: 72% постраждалих помирають у лікарнях і лише 28% на догоспітальному етапі.

За оцінками медичних фахівців, зі 100 осіб в Україні, які померли на догоспітальному етапі, 20% летальних випадків пов’язані з отриманням несумісних із життям травм, а причиною інших 80% стала недосконалість системи організації надання домедичної допомоги постраждалим безпосередньо в зоні надзвичайної ситуації та неефективність здійснення заходів із медичної евакуації постраждалих до лікувальних закладів.

Фоторепортаж Анни МУРАШКО,

студентський Медіа-центр Університету “Україна”