Тема жіночого здоров’я в рамках проекту «Якщо ти позитивна»

Чудовий місяць травень є фінішем весни. Так і останнім днем травня фінішувала в Києві низка заходів, присвячена темі жіночого здоров’я в рамках проекту «Якщо ти позитивна». Останнім яскравим мазком у палітрі програми стала освітня лекція серед сучасної студентської аудиторії Університету «Україна». Лекційний захід реалізувався в межах діючого проекту БО «Позитивні жінки» в рамках Акції до Всесвітнього дня здоров’я (7 квітня) та Міжнародного дня активних дій за жіноче здоров’я (28 травня).

Заняття було спрямовано на привернення уваги жінок цільової групи до проблематики раку молочних залоз, раку шийки матки та мотивацію щорічного проходження огляду мамолога, гінеколога, УЗД молочних залоз, до методики самодіагностики, до мотивованого тестування на ВІЛ та гепатити С, В. Особлива увага надавалася важливості контролю та самоконтролю здоров’я жінок і збільшенню мотивації щодо проходження тестувань та обстежень вузьких спеціалістів задля ранньої діагностики захворювань, запобіганню розвитку депресивних станів у представниць уразливих груп, у тому числі ВПО, жінок, що живуть із ВІЛ та найбільш ефективним шляхам вирішення психічних і психологічних проблем. Лекція проходила у невимушеному форматі і спонукала багатьох учасниць до питань та пошуку відповідей на них. Дівчата та жінки розглянули таке коло питань:

1. Тестування (мотивація, час, місце, консультування).
  2. Актуалізація профоглядів та диспансеризації.
  3. Жіноче здоров’я (тематична дискусія). Життя з ВІЛ.
  4. РМЗ, РШМ, рання діагностика.
  5. Коінфікування. Обізнаність та контроль стану здоров’я.

Наприкінці інформаційного заняття представницями БО «Позитивні жінки» Вірою Варигою та Анною Арябінською були розповсюджені роздаткові матеріали та презервативи.

Лекцію та тематичну дискусію проведено в рамках проекту, який реалізується за підтримки БО «Позитивні жінки», «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW) та БО «100 відсотків життя. Київський регіон».