Участь у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота»

Вітаємо наших дівчат – Осипенко Анастасію та Зацерковну Наталію з успішною участю у ІІ турі Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота» (5-7 квітня). Здорова змагальність корисна для професійного й особистісного зростання, це важливий досвід самопізнання, пізнання професії, інших людей.

Бажаємо у подальшому реалізувати себе не тільки в соціальній роботі, але й у ролі науково-педагогічних працівників.

Спасибі нашим колегам кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, членам комісії за ініціативність та доброзичливість.

Однак, із досвіду щорічної участі студентів у Всеукраїнській Олімпіаді з соціальної роботи до Оргкомітету є кілька пропозицій:

– визначати девіз або концепцію кожної Олімпіади щороку;

– в тести з теорії соціальної роботи включати крім теоретичних питань ситуаційні завдання з варіантами відповідей;

– для завдання «Розробіть програму дослідження для нижче наведеної теми» конкретизувати, якого дослідження. Я не уявляю, як можна оцінити, наприклад, програму різних студентів бакалаврського чи магістерського дослідження, емпіричного чи соціологічного;

– щодо третього туру – проектного (презентація соціальних проектів із актуальних проблем роботи з різними категоріями населення) виключити із критеріїв власний внесок у розробку проекту, можливість реалізації проекту. Основна вимога – новизна, актуальність, правильне оформлення. Або дуже добре розписати критерії власного внеску в розробку проекту. Наприклад, наша Настя Осипенко переїхала в Київ із Донецького університету і реалізує в Університеті «Україна» соціальний проект «Консультативний пункт допомоги учасникам АТО та членам їхніх родин» на базі Університету «Україна». Для таких студентів необхідно розробити критерії участі.

Спасибі за співпрацю.