ХХІ Міжнародний турнір з боротьби за участю студентів Університету «Україна»

3-4 лютого 2017 року в Київському Палаці спорту відбувся ХХІ Міжнародний турнір з вільної, жіночої та греко-римської боротьби, присвячений видатним українським борцям і тренерам.

Велике свято греко-римської, жіночої та вільної боротьби відбулося у Палаці спорту з 2 по 5 березня. Основні змагальні дні, сповнені найцікавіших поєдинків між видатними борцями і борчинями та початківцями, припали на 3-4 березня.

Урочисте відкриття турніру відбулось 3 березня о 18:00.

Міністр молоді та спорту України Ігор ЖДАНОВ привітав учасників турніру, який проходить уже другий рік поспіль: «Коли я став міністром, то поставив собі завдання відродити цей турнір. Це ХХІ турнір, у якому беруть участь 400 спортсменів із 21 країни світу. Я вас щиро вітаю з цим видатним спортивним заходом. Я вам бажаю чесної, спортивної боротьби. Традиції спортивної боротьби в Україні є дуже сильними, потужними. Ви самі бачили, скільки в нас є видатних спортсменів та тренерів, які доклали чимало зусиль для примноження спортивної слави України. Слава Україні, слава українському спорту!»

Голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур ПАЛАТНИЙ висловив упевненість в тому, що цей традиційний – вже 21-й Міжнародний турнір буде позначений неповторною атмосферою радості, добра і взаєморозуміння та сприятиме залученню дітей і молоді до занять фізичною культурою та спортом. Також він побажав усім міцного здоров’я, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці, мирного неба та успіхів у всіх звершеннях.

До організації Міжнародного турніру долучилися студенти-волонтери з Університету «Україна» (ІІ курс, спеціальність «Фізична реабілітація»).

Окрім волонтерської діяльності, ці змагання представники Університету «Україна» разом із АДИРХАЄВИМ Сосланом Георгійовичем, директором Інституту соціальних технологій, використали для профорієнтаційної роботи, щоб спортсмени, які мають бажання навчатися (а це громадяни з усіх регіонів України), могли докладніше дізнатися про Університет «Україна».

3 березня у змаганнях узяли участь випускники Університету «Україна» ДЗІГАСОВ Зілім та ІСРАФІЛОВ Руслан. Кожного з них ми попросили прокоментувати результати.

Руслан ІСРАФІЛОВ:

Як Ви себе почуваєтесь після поєдинку?

Я не так виступив, як мені хотілося б. Один бій виграв і один програв, а далі не пройшов. Напевно, один бій я програв тому, що боровся не у своїй ваговій категорії. Раніше в мене була нижча вагова категорія. Тому я ще не звик до нової для мене, вищої вагової категорії.

Можна дізнатися, яку спеціальність Ви обрали і чому вирішили вступити саме до Університету «Україна»? Чи є у вас спортивні нагороди?

Я навчався на спеціальності «Правознавство» в Університеті «Україна». Мій тренер, Артур Петрович Дзігасов, головний тренер збірної України, запропонував мені вступити до цього університету.

Що ж до спортивних нагород, то я призер світу серед військовослужбовців, призер міжнародних турнірів та кілька разів – призер чемпіонатів України.

Як так вийшло, що Ви обрали саме цей вид єдиноборства? Чи складні у Вас тренування та чи плануєте Ви наступного року брати участь у змаганнях?

У дитинстві батьки відвели мене до спортивної секції, з тих пір я і займаюсь.

Тренування в нас бувають різні за складністю. Скажу так: у мене найкращий та найсерйозніший тренер, який краще, ніж будь-хто, ставиться до нашої справи. Він повністю віддається тренуванням, жертвуючи своїм часом, а буває, що і здоров’ям.

Що ж до виступів, то я ще точно не можу сказати. Якщо буде здоров’я – то буду виступати. Мабуть, скоро буде кінець моєї кар’єри. Що ж до подальших планів – може, тренуватиму молодь у спортивній секції.

ДЗІГАСОВ Зілім:

Із ким Ви боролися на цих змаганнях та чи складні були двобої?

Першого разу я змагався у двобої проти спортсмена з Вірменії, доволі досвідченого супротивника та кількаразового призера чемпіонату Європи. І хоча він отримав перемогу, але я програв у доволі рівному двобої у ваговій категорії 98 кілограм. Оскільки мій суперник вийшов у фінал, то я ще брав участь у втішному спарингу за третє місце. На думку суддів, двобій за призове місце я теж програв, хоча рахунок у нас був рівний – 3:3.

Змагання організовані на високому рівні. На них, як на початку Олімпійського циклу, дуже важливо було поборотися. Хоча за результатами цих змагань ще не можна судити про готовність до Олімпійських ігор, але будемо готуватися! Тим більше, що на змагання приїхали олімпійські чемпіони, призери чемпіонатів світу та Європи.

Яку спеціальність ви обрали та чому пішли навчатися саме до Університету «Україна»?

У 2016 році я захистив диплом «бакалавра» на спеціальності «Правознавство». Я пішов на навчання до Університету «Україна», тому що чув про нього багато позитивного, в тому числі й те, що Університет «Україна» дійсно випускає високоосвічену молодь. Мені дуже сподобалися ставлення та професіоналізм викладачів, та й загалом усіх співробітників.

Як Ви прийшли до цього виду протиборств та чи складні тренування? Чи отримували Ви серйозні спортивні нагороди?

Ну, у мене батько тренер, тому з дитинства в мене не було вибору. Мій батько, Артур Дзігасов, досі мене тренує. Зараз я цілковито захоплений тільки спортом. На даний момент це – моя робота та моя спеціальність.

Тренування, звісно, важкі, адже це та робота, яка щоденно займає до 7-8 годин, але в процесі людський організм та тіло вдосконалюються.

Що ж до спортивних нагород – я чемпіон України, буквально півроку тому став бронзовим призером чемпіонату світу серед військовослужбовців (у столиці Македонії – Скопії.).

Чи збираєтесь Ви наступного року брати участь у змаганнях?

Звісно! Наступного року я збираюся не просто брати участь, а саме виграти змагання! Будемо старатися та вигравати!

Костянтин ЗОЗУЛЯ,

Імідж-центр Університету «Україна»