Адміністрація

Адирхаєв Сослан Георгійович – директор Інституту соціальних технологій, завідувач кафедри здоров’я людини та фізичного виховання Інституту соціальних технологій Університету «Україна», д.пед.н., професор

Сослан Георгійович Адирхаєв народився у вересні 1959 року в місті Ардон Північно-Осетинської АРСР, був молодшим із п’яти дітей у сім’ї Георгія і Раїси Адирхаєвих. Любов до спорту в нього була закладена ще з дитинства. Будинок, де жив Сослан, був розташований навпроти стадіону, тому весь вільний час він проводив там, граючи з однолітками у футбол. Цей вид спорту став для нього улюбленим на все життя.

У 14 років Сослан став займатися класичною боротьбою у тренера Саламова Муріка Гасеєвича, який передав свою любов до боротьби і до спорту взагалі своїм учням.

У шкільні роки Сослан одночасно займався в секціях баскетболу, футболу та класичної боротьби.

У 1976 році команда міста Ардона, у складі якої грав і Сослан, вперше виграла першість Північно-Кавказької зони Росії з футболу.

У 1976 році закінчив Ардонську школу і вступив до Київського державного інституту фізичної культури на кафедру спортивної боротьби. Тут доля звела його зі старшим викладачем цієї кафедри Містуловим Юрієм Тасолтановичем, земляком, який також народився в Ардоні.

Студентські роки Сослана були насичені серйозним навчанням, тренуваннями, спортивними змаганнями.

У 1980 році закінчив інститут, потім була служба в лавах Радянської Армії в місті Чита. Перебуваючи у лавах Радянської Армії, Сослан продовжує серйозно займатися спортивною боротьбою, бере участь у змаганнях на першість Росії і Радянського Союзу.

1983-1987 рр.. – робота в Київському інженерно-будівельному інституті на посаді викладача кафедри фізичного виховання. Виявляє інтерес до наукової діяльності. Розробляє низку науково-методичних положень спортивного тренування у класичній боротьбі.

1987 – 1995 рр.. – робота у Дніпропетровському державному інституті фізичної культури, де він успішно поєднує роботу старшого викладача кафедри теорії фізичного виховання і наукову діяльність. До кола його наукових інтересів входять питання не тільки спортивного тренування, а й фізичного виховання студентської молоді. У цьому напрямку С.Г. Адирхаєв публікує ряд наукових статей, виступає на наукових конференціях різного рівня.

1989 – 1993 рр.. – навчання в аспірантурі Київського державного інституту фізичної культури і успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Управління тренувальним процесом на етапі передзмагальної підготовки з урахуванням особливостей змагальної діяльності у спортивній боротьбі».

З 1995 року Сослан Георгійович – доцент кафедри олімпійського та професійного спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України. Продовжує активно займатися викладацькою і науковою діяльністю.

У 1996 році Сослан Георгійович у складі наукової делегації України бере участь у роботі передолімпійського наукового конгресу «Фізична активність, спорт і здоров’я» у м. Даллас (Штат Техас, США). Його наукова доповідь, представлена на конгресі, викликала величезний інтерес з боку американських учених, від яких надійшла пропозиція про спільне проведення досліджень у галузі спортивного тренування висококваліфікованих спортсменів із публікацією отриманих результатів у міжнародних наукових журналах «Спортивна освіта» і «Навчання рухам людину», які видаються у США.

Далі – директор Вищої школи тренерів України та декан Факультету підвищення кваліфікації Національного університету фізичного виховання і спорту України. Знання, досвід, організаторські здібності дозволили Сослану Георгійовичу вдосконалювати систему підвищення кваліфікації в Україні, розробити програму і використовувати інноваційні технології в системі підвищення кваліфікації з урахуванням нових соціально-економічних (ринкових) відносин в Україні.

Всі роки науково-педагогічної діяльності Сослан Георгійович не припиняв активно займатися своїм улюбленим видом спорту – класичною боротьбою. З 2002 року бере активну участь у ветеранському спортивному русі України, де демонструє високу спортивну майстерність на міжнародній арені. Триразовий чемпіон світу з класичної боротьби, багаторазовий срібний та бронзовий призер чемпіонатів світу серед ветеранів Сослан Адирхаєв є прикладом для молодих спортсменів, продовжує високо тримати спортивний прапор України. Тому цілком логічно, що саме Сослан Георгійович очолив спортивний рух серед ветеранів греко-римської боротьби України.

У 2002-2014 роках Сослан Адирхаєв – завідувач кафедри фізичного виховання Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» та голова спортивного клубу. Із властивим йому ентузіазмом починає реформувати систему фізичного виховання студентської молоді з обмеженими можливостями. Розробляє науково обгрунтований фізкультурно-спортивний супровід навчання студентів із обмеженими можливостями, проводить велику науково-дослідницьку роботу, результати якої є основою його докторської дисертації «Теоретико-методичні засади навчання рухової активності студентів із обмеженими можливостями у вищих навчальних закладах». З вересня 2014 року очолює Інститут соціальних технологій і новостворену кафедру здоров’я людини та фізичного виховання.

У 2004 році Сослан Георгійович ініціював розвиток нового напряму студентського спортивного руху – Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів-інвалідів. Ініціатива була підтримана на державному рівні: Міністерством освіти і науки України, Національним комітетом спорту інвалідів України, Спортивною студентською спілкою України, Українським центром фізичної культури і спорту інвалідів, Всеукраїнською громадською організацією студентів-інвалідів «Гаудеамус». У змаганнях беруть участь студенти всіх ВНЗ країни, які мають нозології зору, слуху, опорно-рухового апарату. Змагання проходять на спортивній базі Національного центру паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів у м. Євпаторія (АР Крим).

Сослан Георгійович є автором понад 60 науково-методичних робіт, навчального посібника, навчальної програми дисципліни «Фізичне виховання студентів із обмеженими можливостями», дидактичної системи фізкультурно-спортивного забезпечення навчання студентів із обмеженими можливостями (структура, зміст, методи), науковим керівником двох кандидатських дисертацій.

Сослан Георгійович надає теоретичну та методичну допомогу працівникам сфери освіти, Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Всеукраїнської громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус», фахівцям сфери «Інваспорт».

За вагомий внесок у розвиток і пропаганду фізичної культури і спорту в Україні, високі спортивні досягнення у 2008 році Адирхаєву Сослану Георгійовичу було присвоєно звання «Почесний працівник фізичної культури і спорту». Він нагороджений Почесною грамотою Національного олімпійського комітету України, відзначений подяками КМДА.

Сердюк Людмила Захарівна – завідувач кафедри психології Інституту соціальних технологій Університету “Україна”, д.псих.н., професор

Народилася на Буковині (Чернівецька область), у сім’ї вчителів. Закінчила середню школу із золотою медаллю. Фах вибирала, як значна частина радянських учнів, за мотивами улюблених предметів. Мене приваблювали математика, фізика, хімія. Стала студенткою Фізико-математичного факультету Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету, який закінчила в 1992 році. Але доля склалася так, шо згодом отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія».

Доля привела мене в психологію. Закінчила аспірантуру в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України. Захистила кандидатську дисертацію. Трудовий стаж у вищій школі розпочала з 1994 року у Військовому гуманітарному інституті Національної Академії оборони України. Працювала в Інституті психології ім. Г.С. Костюка. Хотілось би сказати майбутнім фахівцям та абітурієнтам, що вибір професії – дуже визначальний етап у житті і дуже важливо, щоб на цьому етапі узгоджувати свої можливості, свої життєві плани, перспективи майбутнього життя зі своїм майбутнім професійним життям, тому що професія займає значну частину життя людини, і від задоволеності людини в цій частині життя залежить її самореалізація, розвиток її здібностей і психологічне благополуччя людини.

Докладніше…

 

Базиленко Анастасія Костянтинівна завідувач кафедри Соціальної роботи та педагогіки Інституту соціальних технологій, Університету “Україна”, к.псих.н.

 


У 2004 році закінчила Київський ліцей бізнесу. В 2004 році вступила до Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» на спеціальність Соціальна робота.
2005-2006 рр. була Президентом студентського самоврядування Університету.
В 2010 році закінчила університет (диплом з відзнакою) за спеціальністю «Соціальна робота» та здобула кваліфікацію магістра соціальної роботи.
З 2010-2012 р.р. навчалася на спеціальності Психологія у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна». У 2012 році закінчила університет (диплом з відзнакою) за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію спеціаліста психології.
Володіє українською, російською, англійською мовами.
У 2011-2014 рр. – працювала асистентом кафедри Соціальної роботи та педагогіки Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», з 2014 р. – старшим викладачем кафедри Соціальної роботи та педагогіки Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».
У 2018 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія на тему «Психологічні чинники формування соціальної активності студентської молоді (на прикладі студентського самоврядування)»
Є автором 19 наукових публікацій, 8 публікацій тез конференцій.
У 2019 р. стала переможницею Конкурсу на звання “Кращий викладач-науковець Університету “Україна”, присвяченого 20-ій річниці з дня заснування університету у номінації «Кращий викладач-новатор».
Кафедра соціальної роботи та педагогіки готує необхідних фахівців, для сфери соціального управління, спроможним якісно допомагати соціально незахищеним верствам населення. Випускники кафедри працевлаштовуються у державних центрах і службах соціальноїсфери, осередках соціального захисту та допомоги, соціального забезпечення, комісіях у справах неповнолітніх, центрах працевлаштування. У зв’язку із значним реформуванням систем освіти та соціального захисту дітей з інвалідністю та особливими освітніми процесами, на кафедрі вибрана актуальна спеціалізація Соціальна педагогіка в сфері інклюзії, яка дозволить працювати випускникам в інклюзивному освітньому просторі, інклюзивно-ресурсних центрах. Також дуже заманливою для професійного зростання є магістерська програма подвійних дипломів (Україна-Литва), де студенти, навчаючись 1 рік і 6 місяців отримують український і європейський дипломи про освіту. Ще однією спеціальністю, яка на часі, і на яку ми оголошуємо набір з 2019 року, є спеціальність 016 Спеціальна освіта, спеціалізація Корекційна педагогіка та спеціальна психологія.
Основне гасло нашої кафедри – Ніякої теорії без практики!
Будемо раді бачити вас у числі студентів УУ