День Конституції — одне з найважливіших державних свят, засноване на честь прийняття головного закону незалежної країни — Конституції України, яким затверджено права і свободи громадян нашої держави.

Університет «Україна» щиро вітає здобувачів освіти та працівників закладу із Днем Конституції.

Нехай у цей день міцніє почуття гордості за нашу країну, за її основний закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще життя у власній державі.

Ми пишаємося нашою країною, ми боремось за її незалежність, ми її захищаємо і сподіваємось на швидшу перемогу над ворогом.

28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила найголовніший закон країни – першу Конституцію незалежної суверенної України.

Цей день назавжди увійшов в новітню історію нашого суспільства, закріпив демократичні засади, стабілізував правові норми та відносини.

Історія прийняття конституції була довгою і важкою, сповненою боротьбою і кров’ю, непорозумінням і несприйняттям.

ПОПЕРЕДНИКИ СУЧАСНОЇ КОНСТИТУЦІЇ

КОНСТИТУЦІЯ ПИЛИПА ОРЛИКА – 1710 РІК.

УНІВЕРСАЛИ

Універсали УЦР — нормативні акти Української центральної ради, що видавалися протягом 1917–1918 років і стали важливим елементом розбудови національної державності України.

Було видано чотири універсали.

Першим універсалом заявлено: Україна вільна, але не відокремлена від Росії (автономія).

Другий універсал – крок назад у розбудові автономії України, Тимчасовий уряд і його місцеві органи виконавчої влади змушені були зважати на існування Центральної ради.

Третій універсал задекларував появу Української народної республіки (УНР). Цей акт — результат невідворотного краху демократичної Росії, який став очевидним після жовтневого перевороту (7 листопада 1917 року).

Четвертий універсал: Українська народна республіка відмовилася від автономії та федералізації з колишніми російськими регіонами. УНР — самостійна суверенна держава українського народу.

Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-ій сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. Тоді вперше прозвучав затверджений Конституцією національний гімн та урочисто внесли синьо-жовтий прапор.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, а також забезпечення прав людини та громадянина, що сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Бібліотека Університету «Україна» пропонує увазі студентів та працівників виставку «Конституція нашої держави: від Гетьмана до Президента», яка присвячена Дню Конституції України та знайомить із історичними передумовами прийняття Основного Закону України. Виставка дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні.

Також здобувачам освіти пропонуємо переглянути фільм

«ЯК ТВОРИЛАСЬ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА»